Septium RPG'ye hoşgeldiniz

Forumumuza yeni üye olacaksanız lütfen RP kuralları içerisinde ad-soyad ile üye olunuz. Eğer üye iseniz aşağıdaki butondan veya forumun içerisinden giriş yapabilirsiniz.

Sihirli günler.

Septium RPG'ye hoşgeldiniz

Forumumuza yeni üye olacaksanız lütfen RP kuralları içerisinde ad-soyad ile üye olunuz. Eğer üye iseniz aşağıdaki butondan veya forumun içerisinden giriş yapabilirsiniz.

Sihirli günler.

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Euterpé Monreno

YazarMesaj
Euterpé Monreno
Esrar Dairesi Çalışanı
Esrar Dairesi Çalışanı
Euterpé Monreno

En belirgin özelliği : Suskun

Euterpé Monreno Empty
MesajKonu: Euterpé Monreno   Euterpé Monreno EmptyÇarş. Nis. 21, 2010 2:09 pm

Euterpé Monreno NpqcgiEuterpé Monreno ~
Karanlık bir yapım var benim. Neden bilmediğim bir boşluk içimde. Belki ailemden kaynaklı, belki benim bütün hayatımı planlamalarından. Ailem İtalya'dan tanınmış safkan bir büyücü ailesi. Onların soylarından gelen her büyücünün geleceği parlaktır. Onlar kendilerini hep başta görmeye alışmış bir aile yapılarına sahip. Öyle ki hayatımda geçirdiğim yirmi yılın hiçbirinde kendi kararlarımı aldığımı hatırlamıyorum. Oldukça göz önünde olan yaşamım aslında benim için biçilmiş bir çizelgeden farksız. Nerde gülümseyip kime nasıl hitap edeceğim, hatta kimle yakın olabileceğim bile önceden planlanmış. Geçmişimi umursamıyorum; çünkü bir geçmişim yok. Geleceğimi umursamıyorum; çünkü zaten biliyorum. Ailem çoktan yazdı yönetti, bana kalan tek şey oynamak. Bu gelecekte ileride İngiltere'de Sihir Bakan'ı olacağım yazılı. Bunun için bütün doğru insanlarla temasa geçilmiş, annemin kafama didiklemesiyle öğrenip yaptığım bütün notlar ballandıra ballandıra anlatılmış beni bakanlığa inatla sokulmuştur.

Ailem Hogwarts'a gidip belki de muggle çocuklarla birlikte eğitim görmeme dayanamadı. Beni asil olarak nitelendirdikleri Beauxbatons'a yolladılar. Orada en iyi binaya düşmem için belki de sihirli küreyi bile kandırdıklarına yemin edebilirim. Sonunda onların istediği gibi bir eğitim hayatına başlamıştım. Okulda her ailenin çocuğuyla konuşamıyor, yolda birine rastlasam başımı çevirmem gerekiyordu. Profesörlerden bile seveceklerim, sevmeyeceklerim olarak ikiye ayırdıkları bir liste vardı. Gerçekten çığırından çıkmış bu durum yirmi yıl boyunca devam etti. Okul hayatımda belirli kızlarla muhabbet etmeyi seviyordum. Onlarında ailesi yeteri kadar planlamacıydı. Bu yüzden beni çok iyi anlıyorlar; ama onların haklı olduklarını savunuyorlardı. Bu duruma karşı çıkamazdım. Ailemin kulağına böyle bir şey giderse kesinlikle ceza alırdım. Bu yüzden uzun yıllar sesimi çıkarmadım. Kendi yolumu çizmek gibi bir seçeneğim yoktu. Kendimi ailemin isteklerine adadım ve her dersten en iyi notu alarak mezun olmaya hedeflendim. Ama bu durum üç büyücü turnuvası için Hogwarts'a gidene kadardı. Turnuvaya katılmam kesinlikle sakıncalı ve yasaktı; ama izleyici olarak gitmeme izin verilmişti. Böylece gelecekte ki eşim olan çocukla tanışabilecektim. Ailem çocuğun ailesiyle yıllardır temas içindeydi. Bu birliktelik ailelerimizi güçlendireceği gibi benimde bakanlıktaki yolumu açacaktı. Yani emirlere uyup bahsedilen delikanlıyı kendime aşık etmem gerekiyordu. Beyaz tenim, özenle olsa da kahverengi saçların ve dikkat çekmeyen sakar yapımla yanımdaki kızlar arasında hiç şansım yoktu. Bu aptal çocuk kesinlikle benden başkasına bakardı. Ne yazık ki öyle olmadı. Çocuk babası tarafından programlanmış bir robot gibi peşimden ayrılmadı. Nereye gitsem bütün turnuva boyunca benimle gelmeye çalıştı. Hem kaçtım hem kovaladım.
Hogwarts'dan katılan aday benim dikkatimi çok çekmişti; ama ailem onun ailesinden nefret ettiği için görüşmem kesinlikle yasaktı. Bu durum yüzünden sinirlerim bozulmuştu. Artık turnuva zamanında kendimi kütüphaneye kapatıyor saatlerce kitap okuyordum. Hem centilmen koca adayım (!) bana ulaşamıyor, hem de konuşmam yasak olan yakışıklı delikanlıyı düşünmemek için kafam dağılıyordu. Ta ki bir gün bu delikanlı kütüphaneye gelene kadar. Okuduğum kitabı istemiş ve ne kadar süreceğini sormuştu. Ona uzun süreceğini, gitmesini söyledim; ama yanıma oturarak bekleyebileceğine yemin etti. Bu sanki kitabı değil de beni bekleyecekmiş olduğuna dair bir yemindi. O an bunu anlamasam da sonradan öyle olduğunu fark ettim. Koca adayımın ve onla nasıl bir oyun içinde olduğumu fark etmişti. Bana yaklaşmak için doğru anı beklemiş ve tam zamanını yakalamıştı. O gün kütüphanede uzun süre muhabbet ettik. Kimse görmedi, bilmedi; ama ikimiz o gün gerçekten sevgili gibiydik. Ona bütün yıllar boyunca yaşadıklarımı anlattım. O an boşaldığıma çok mutluydum. Ona güvenebileceğime emindim. Hogwarts'dan ayrılırken beni bekleyeceğini söylediğine yemin ederim. İşin kötü tarafı adını hiçbir zaman öğrenemedim. Bu ufak maceram ve aşkım dışında hayatımın bana ait hiçbir yanı olmadı. Hala Hogwarts'da kaçtığım koca adayımın (!) evlenme teklifini beklemekteyim. Ailemin emirlerine uyarak İngiltere'ye geldim ve şu anda bakanlıkta çalışıyorum.
Euterpé Monreno
Esrar Dairesi Çalışanı
Esrar Dairesi Çalışanı
Euterpé Monreno

En belirgin özelliği : Suskun

Euterpé Monreno Empty
MesajKonu: Geri: Euterpé Monreno   Euterpé Monreno EmptyÇarş. Nis. 21, 2010 2:10 pm

Rpg Günlüğü ~

lll Biten
ll Devam Eden
l Bekleyen

:: Septium Çanta ll
:: Septium Puanı ll

Euterpé Monreno
1 sayfadaki 1 sayfası